TANIEC TOWARZYSKI 7-10 LAT

Klasyka zajęć w parach! Także dla najmłodszych!

Taniec towarzyski to dla jednych forma wyrazu, dla innych pasja i hobby, a pielęgnowany wzorzec nauki tańca w parze może procentować na przyszły lata zwłaszcza wśród młodych tancerzy. Taniec towarzyski ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Tańce towarzyskie różnią się od siebie między innymi względami technicznymi, jak tempo, takt i kroki oraz praktycznymi, jak charakter tańca, ubiór czy muzyka. Z pewnością jednak to efektowna i pełna emocji forma ruchu. Żeby wyrazić w tańcu siebie i przekazać ruchem wartości i uczucia, potrzeba nie tylko doskonałej techniki, ale także serca, które z pewnością należy włożyć w taniec.

Taniec towarzyski to od lat najbardziej popularne zajęcia taneczne wśród par. Wśród starszych kursantów to sposób na nudę, pasja i ciekawe hobby. Wśród młodszych adeptów sztuki tanecznej to także wstęp do kariery sportowej.

Taniec towarzyski to taniec wykonywany w parze, w której to mężczyzna prowadzi kobietę. Jego początki sięgają ery tańców dworskich, czyli tańców salonowych oraz tańców i zabaw ludowych, dlatego chętnie sięgamy do tradycji, by pielęgnować w tańcu to, co jest najistotniejsze – pasję, która może się też utożsamiać na innych podłożach wśród dzieci i młodzieży. Obecnie taniec towarzyski dzieli się na: tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango) w grupie od podstaw, a w grupie kontynuacyjnej dodatkowo ( slowfox, quickstep) i tańce latynoamerykańskie (samba, jive , cha-cha), a w grupie kontynuacyjnej dodatkowo (rumba, pasodoble).

Jesteście zdecydowani? Zarezerwujcie miejsce w grupie, jeśli potrzebujecie jeszcze chwili na zastanowienie, zarezerwujcie pojedynczne zajęcia próbne ? 690TANIEC (690826432) lub skorzystajcie z formularza zapisu.

    FORMULARZ ZAPISU DZIECI STARSZYCH 7-10 LAT